14.7.2012, Lysá nad Labem

MARTIN LAUBE dvakrát vítězně v Lysé nad Labem


Sobotní, letošní třetí dostihy v Lysé nad Labem nabídly za slunečného počasí bohatý program devíti dostihů. Jako již tradičně se v Lysé nad Labem běžely rovinové dostihy, steeplechase i proutěné překážky.

Z jezdců se dvakrát prosadil žk. Martin Laube, nejprve ve třetím dostihu,  rovině IV. kategorie společnosti Alef Nula na 2200 m, kde vyhrál jistě na koni Samanthine před Rabbit Verglas (IRE) - ž. Jan Verner a v pořadí třetím Mainlly Rocco - žk. Michal Mach , poté v šestém dostihu na koni Mambo Lady (Fr), rovině III. kategorie společnosti K4K Holding na 1700 m, před France Extreme - ž. Jaromír Šafář a Le Payda - ž. Lukáš Kasal.

Proutěné překážky společnosti Pilecký na 3200 m vyhrál Be Jape v sedle s ž. Radkem Havelkou před koněm Ulan (POL) - ž. Pavel Kašný a třetím Fantaghiro - ž. Marcel Novák.
Kromě proutěných překážek a rovinových dostihů se v sobotu v Lysé nad 
Labem běžely také dvě steeplechase, z nichž v jedné z nich, Steeplechase IV. kategorie Institutu Inovačních Technologií na 3600 m,   zvítězil po zranění vracející se šampion překážkových žokejů ž. Josef Bartoš na koni Priory Bay (USA), před Gauner Danon (GER) - ž. Marcel Novák a třetím Innocent (POL) - Vladimír Verner. Druhou steeplechase dostihového odpoledne, vyhrál Oriental Lion (GB) - Michal Kubík a to s výrokem, velmi lehce.


V dalších rovinách nižších kategorií zvítězili Samruk (IRE) - ž. Jaromír Šafář, loňský šampión rovinových jezdců, Adela (POL) - ž. Martin Srnec, Rabbit Killachy (GB) - Nikola Petrlík a Zápaďák - Bauyrzhan Murzhabayev.
Autor: Lukáš Palyza
Comments